logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Loe edasi

Ville Haapasalo 'Välisturisti üleminek 90ndatesse'

Soome näitleja ja telesaatejuht Ville Haapasalo astub esmakordselt üles oma uue kontsertkavaga “Välisturisti vedamine 90ndatesse”. Kohtumine Villega on alati puhkus huumori ja positiivsuse meres koos isikliku suhtlemise, autogrammi ja fotosessiooni võimalusega näitlejaga.

Tanita Tikaram & Band LIVE concert. Varsti!

21. aprillil esineb Alexela Kontserdimajas enneolematult kauni ja madala lauluhäälega salapärane TANITA TIKARAM, kes on jõudnud vallutada miljonite kuulajate südameid.

Uue kavaga jazzbänd 'The World Famous Glenn Miller Orchestra' Wil Saldeni juhatusel

Orkester on üks kolmest orkestrist maailmas, kellele on antud õigus nii kutsuda ja ainuke, mis saab töötada Balti riikides!

Šoti mürapopi ikoon The Jesus and Mary Chain esineb 21. augustil Tallinnas Alexela Kontserdimajas

Šoti mürapopparid The Jesus and Mary Chain ehk vennad Jim ja William Reid tähistavad tänavu oma 40. aastapäeva alates esiksingli “Upside Down” ilmumisest.  Märtsis ilmus bändi uus stuudioalbum “Glasgow Eyes” ja käivitus Euroopa tuur, mis toob nad 21. augustil üle 35 aasta Eestisse esinema. Tegu on tuuri ainsa Baltikumi kontserdiga.

J-Tsoon 5 / JAFF / Noorte- ja Aasia subkultuuride festivali kava

20.-21.aprillil 2024 a. Tallinna Kultuurikatlas toimub taas traditsiooniline noorte ja Aasia subkultuuride festival J-TSOON 5. Siin leiab igaüks endale midagi meelepärast.

'Laula mu laulu' tuleb taas lavale ja vaid üheks kontserdiks

Piiratud arv soodushinnaga pileteid saadaval vaid kuni pühapäeva, 14.04 õhtuni Piletilevis.

Piletilevi on jätkuvalt konkurentsitult tuntuim piletimüügikeskkond, selgus Kantar Emori värskest uuringust

Uuringufirma selgitas, et koguni kaks kolmandikku ehk 67 protsenti vastajatest nimetab spontaanselt piletimüügifirmana Piletilevi, seejuures 61 protsenti nimetab Piletilevi esimese variandina. Kõik teised piletimüügikohad jäävad Piletilevist spontaanse tuntuse poolest kordades maha. 

Ivo Linna laulude õhtu / sooduspiletid on saadaval kuni 12. maini

Ivo Linnal on käimas juubeliaasta. Selle puhul toimub vaid 3 suvist kontserti Kuressaares, Pärnus ja Lukel, et tänada enda väga paljusid kuulajaid ka väljaspool Tallinna!

Müügile tulid suvelavastuse 'Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest' piletid

26.juunil esietendub Tarvastu mõisa tallihoovis Viljandi vallas suvelavastus "OSKAR LUTS ehk LAUL IGAVESEST ÕNNEST".

Within Temptation jõuab esmakordselt Eestisse: ole valmis unustamatuks elamuseks

Legendaarne Hollandi sümfooniline metalbänd Within Temptation alustab oktoobris 2024 oma „Bleed Out 2024“ turneed ning selle raames jõuab oma pika karjääri jooksul esimest korda ka Tallinnasse. Vägev kontsert toimub 12. oktoobril Unibet Arena Blackboxis.

Piiratud kogus soodupileteid Tartu Tribute Festile 2024 nüüd müügis

Esmakordselt toimub Eestis tribüütlaulude festival Tartu Tribute Fest 2024, kus tehakse kummardus hinnatud bändide maailmakuulsatele hittidele, meeleolukale publikule ning muidugi ka 2024. aasta Euroopa Kultuuripealinnale Tartule! 

Priit Pius toob Tallinna Linnateatris lavale kaasaegse ameerika suhtedraama

6. aprillil esietendub Salme Kultuurikeskuse väikesel laval tänapäeva ameerika näitekirjaniku Sharr White’i „Annapurna“, ühtaegu mõrkjas ja lepitav tagasivaade ühele purunenud abielule. Tegemist on Tallinna Linnateatri näitleja Priit Piusi teise lavastajatööga oma koduteatris.

Iceberg / viimast korda Eestis

"Kui «Icebergi» veel mängitaks Eestis, siis ütleksin, et minge ja vaadake ise."  Heili Sibrits, Postimees Nädal

Tõnu Kaljuste toob 'Pöörase Bachi' kontserdisarja uued osad Mustpeade majja

​​​​​​​4. aprillil Mustpeade majas toimuval „Oreliõhtul“ esitavad Tõnu Kaljuste valikul pärleid Bachi orelimuusikast hinnatud organist Kadri Toomoja ja Tallinna Kammerorkester. 18. mail toob dirigent Kaljuste kuulajate ette aga Bachi ühe hämmastavama ja imetletuma teose - „Fuugakunsti“.

Kuulutame välja Kaunid Kontserdid Käsmus 2024 programmi

Unustamatud ja meeleolukad õhtud 11.-16. juunini Käsmu kaptenikülas. Piiratud arv soodushinnaga piletid müügil kuni 14. aprillini. Kontsertsarja passid saadaval vaid 100'le kiiremale!

Efterklang (DK) • 07.12.2024 • Paavli Kultuurivabrik

Eesti publiku südamed võitnud Taani ansambel Efterklang esineb 7. detsembril Tallinna Paavli Kultuurivabrikus oma 20. tegutsemisaastat tähistava Euroopa tuuri raames.

Paavli.LIVE: William Basinski (US)

William Basinski tuleb Tallinnasse soololavashow’ks! Ühe kõige ainulaadsema elektroonilise muusika teose “The Disintegration Loops” autor, Basinski on heli- ja videokunstnik ning klarnetist ja saksofonist, kelle muusikat iseloomustab uue ja omapäraste helide otsing.

Sädelev Broadway kutsub külla

Kes suvel New Yorki teatrisse ei jõua, need ei pea norutama, sest New York jõuab Eestimaa kaunimatesse paikadesse.

Kuldmuna 2024

On aeg! Reklaami- ja turundusvaldkond koguneb 19. aprillil T1 kaubanduskeskusesse, et tähistada rõõmu, mõnu ja elevusega järjekordset Kuldmuna!

Legendaarne Briti MC ja räppar Dizzee Rascal tõmbab volbriööl Tallinna ööelu käima

Raju briti muusikalegend Dizzee Rascal astub volbriööl, 30. aprillil 2024 lavale Tallinnas, Helitehases. Esitamisele tulevad vanad hitid kui ka uued palad värskelt albumilt "Don't Take It Personal". See on esimene kord, kui Eesti fännidel on ainulaadne võimalus grime'i isa isiklikult näha.

Septembris jõuab Tallinnasse Broadway etendus 'Väike prints'

Antoine de Saint-Exupéry maailmakuulsal teosel „Väike prints“ põhinevat Broadway etendust näeb Tallinnas Alexela kontserdimajas alates 11. septembrist kuni 15. septembrini.

29. juunil Alexela Kontserdimajas toimub Puccini festival!

Puccini festivali raames "Paradiisiooper!" 29. juunil Alexela Kontserdimaja laval. Muusikahooaja sündmus!

Piletilevi on Top Tööandja nimekirjas auväärsel 9. kohal

CV.ee iga-aastasel Top Tööandja uuringul tulime esmakordselt teenindussektoris kümne parima hulka ja pälvisime auväärse 9. koha.

Suures saalis esietendub Kaili Viidase lavastatud 'Rocco ja tema vennad'

Endla Teatri Suures saalis esietendub 15. märtsil visuaalselt ja muusikaliselt paeluv lavalugu „Rocco ja tema vennad”, mis põhineb Itaalia režissööri Luchino Visconti 1960. aastal valminud ja paljude auhindadega pärjatud filmil „Rocco e i suoi fratelli“. See on võimas ja suurejooneline lugu neile, kes otsivad teatrist kirge, keerulisi suhteid, pingelisi olukordi, armastust, vihkamist, andestamist ja… poksi.

Tallinna Linnateatris esietendub Uku Uusbergi lavastus 'Nachtland'

Ühe tänapäeva tuntuma ja enamlavastatud saksa näitekirjaniku Marius von Mayenburgi uusim näidend „Nachtland“ jõuab esmakordselt Eesti publikuni juba sel laupäeval, 16. märtsil Salme Kultuurikeskuse suurel laval.

Jimmy Carr - Laughs Funny / nüüd müügil

Kui teile meeldivad tempokad ja teravad one-linerid, siis olge valmis suurepärasteks uudisteks. Jimmy Carr naaseb tuurile oma uhiuue stand-up tunniga "Jimmy Carr: Laughs Funny".

'Valmistuge oma elu parimaks hetkeks!': Ukraina superstaar Loboda saatis Eesti fännidele seksika videotervituse

Eesti suurimal festivalilil Õllesummer 4. juulil üles astuv supertäht Loboda saatis nappides riietes videotervituse oma fännidele Eestis. Vaata, mida ütles sensuaalne lauljatar öösel basseini ääres tehtud videos.

Hele Kõrve, Lauri Saatpalu, Peeter Rebane 'Kohtumiskontsert'

Oleme kohtunud paarkümmend aastat. Meil ei ole teineteisest ükskõik või kama kaks. Me tunneme vajaduse tunnet aegajalt kohtuda ja esitada laule mis puudutavad.  

Dieter Bohlen esineb esmakordselt üle 26 aasta Tallinnas suurejoonelise show'ga '40 Years of Modern Talking'

Dieter Bohlen astub 1. detsembril 2024.a Tallinnas lavale juubelikontserdiga „40 YEARS OF MODERN TALKING". Dieter Bohlen ja bänd esitavad kõiki tema tuntumaid hitte ansamblitelt Modern Talking ja Blue System.

Simple Session 24 / nüüd müügil

Simple Session, aasta oodatuim elamusspordisündmus, naaseb kodulinna Tartusse suurejoonelise festivalina 24. ja 25. augustil.

Franz Malmsteni tuleb lavale oma esimese stand-up materjaliga

Franz Malmsten astub märtsi viimasel nädalal publiku ette oma päris esimese isikliku stand-up etendusega. Elamuse loomine algab juba tund aega enne etenduse algust DJ boipepperoni setiga, mille eesmärk on vürtsitada teatrimajade õhustikku vaba ja noorusliku meeleoluga.

Malle Maltise ooper 'Raasulapsuke' / Narva Ooperipäevad 2024

Ooperi aluseks on rahvapärimuslik paganlike sugemetega lugu sõltuvuslikust armastusest ja kirest, kus omakasuks loodud loitsimissõnad pöörduvad lausuja vastu ja viivad traagiliste tagajärgedeni. 

Tallinna Linnateatris esietendub 'Kiilaspäine lauljanna'

2. märtsil esietendub Tallinna Linnateatri Hobuveskis üks absurditeatri võtmetekste, rumeenia juurtega prantsuse näitekirjaniku Eugène Ionesco „Kiilaspäine lauljanna“, mille on lavastanud on Markus H. Ilves.

V Kagu-Eesti tantsupidu 'Minu südames'

V Kagu-Eesti Tantsupidu toimub 2024 aasta mais Põlvas Intsikurmus ning kannab pealkirja „MINU SÜDAMES“. Meie esimene juubel võtab kokku eelneva nelja peo temaatika („Elu keset küla“, „Minu inimesed“, „Kuula“ ja „Sanna kitmine“).

Lisakontserdid Tartus ja Tallinnas 'Kummardus Sulle, Queen'

Müüki tulid piletid „Kummardus Sulle, Queen“ lisakontsertidele 9. märtsil Tartus, Vanemuise kontserdimajas (algus kl 15.00) ja 23. aprillil Tallinnas, Alexela kontserdimajas.

'Punased kingad' - show-sensatsioon Pariisist / nüüd müügil

See Anderseni kuulsa muinasjutu vaba adaptsioon, see lummav näidend ärkab meie laval ellu ja viib teid romantilisse maailma, kus armastus, tants ja kuulsus saavad kokku puudutavaks loos.

Sensatsioon Vene Teatri laval - 'Anna Karenina' Rimas Tuminase lavastuses / Gesher teater (Iisrael)

See oli alles jaanuaris, kui Tel Avivi Gesher teater jahmatas Pariisi leedulase Rimas Tuminase lavastusega „Anna Karenina“. Lev Tolstoi pole Tuminase tõlgenduses üldsegi mitte moralist, vaid „kirjeldab elu kogu selle vastuolulises täiuses", kirjutasid vaimustunud kriitikud.

Kontsert Mihhail Glinka sünniaastapäevaks

Kutsume teid 31. mail kell 18.00 Vene Kultuurikeskuse Väiksesse saali kontserdile, pühendatud suure helilooja, vene klassikalise muusika alusepanija Mihhail Glinka sünnipäevale.

Imany naaseb Eestisse maagilise kontsertkavaga 'Voodoo Cello'

Prantsuse laulja Imany külastab meid taas ülieduka kontserttuuriga “Voodoo Cello”, mille kava toob esile vokalisti sügava hääle ja kaheksa tšello müstilise koosluse.  “You Will Never Know” ja “Don’t Be So Shy” lugudega populaarseks saanud Imany astub üles 12. juunil Alexela kontserdimajas.

Depeche Mode Party / Forced To Mode (GER) / nüüd müügil

Erikülalisena asub lavale ansambel FORCED TO MODE Saksamaalt kavaga „The Devotional tribute to Depeche Mode“. Kahetunnise kontserdi raames tulevad live-esitluse Briti kultusbändi parimad palad. 

Jaapanis esietendus koostöös eestlastega valminud maailma teatri legendi Shiro Takatani lavastus, mis jõuab suvel kultuuripealinna Tartusse

Kyotos ROHMi teatris maailmaesietendus visuaaltehnoloogilise teatri legendi Shiro Takatani ja kunstikollektiivi Dumb Type lavastus „Tangent”. Lavateos valmis ROHMi teatri, Kanuti Gildi SAALi ja Tartu 2024 koostöös ning jõuab Euroopa publikuni esimest korda sel suvel kultuuripealinnas Tartus.

Kontsert Pjotr Tšaikovski sünniaastapäevaks

Kutsume teid 7. mail kell 18.00 Vene Kultuurikeskuse Väiksesse saali kontserdile, pühendatud suure vene helilooja, pedagoogi, dirigendi ja muusikakriitiku Pjotr Iljitš Tšaikovski sünnipäevale.

Tšempionia / nüüd müügil

„Tšempionia“ on kordumatu lavashow, kus on ühendatud teatri elemendid, akrobaatika, iluvõimlemine ja isegi taekwondo.

Legendaarne rokkbänd Bi-2 esineb koos sümfooniaorkestriga Tallinnas

Bi-2 esineb 31. augustil Unibet Arenal ühe oma siiani kauneima kontsertkavaga. Esitamisele tulevad bändi populaarsete lugude suurejoonelised versioonid ühes 65-liikmelise Riia Sümfooniaorkestriga.

Müügile tulid poliitkomöödia 'Pidu Riigikogus' piletid

Kevadel, alates 18. aprillist, jõuavad erinevatesse Eestimaa kultuurilistesse paikadesse kulturnik, põllumees ja õpetaja poliitkomöödiaga “PIDU RIIGIKOGUS”.

ABBA Chique (UK) – Suur aastavahetuse kontsert 'Happy New Year'

Publiku suurel soovil külastab aasta lõpus Eestit uue kavaga taas maailmakuulsa ansambli ABBA tribüütbänd ABBA Chique. Bänd annab 27.-30. detsembrini neli suurt aastavahetuse kontserti Pärnus, Tartus, Moostes ja Tallinnas!

Endlas esietendub A. H. Tammsaare 'Tõde ja õigus V'

Endla Teatri Küünis esietendub 2. veebruaril A. H. Tammsaare „Tõde ja õigus V”, mille lavastaja on Ingomar Vihmar. Lavastuses kõlavad Ladina-Ameerika ja Aafrika rahvuslikel viisidel ja popmuusika rütmidel põhinevad laulud, millele kirjutas eesti keelesed sõnad Feliks Kütt.

Rakvere Teatris esietendub 'Madisoni maakonna sillad'

Reedel, 26. jaanuaril jõuab Artjom Garejevi käe all Rakvere Teatri suures majas lavale armastatud menuromaani „Madisoni maakonna sillad” lavaversioon. Ameerika 1960ndate aastate atmosfääri on lavale loonud kunstnik Rosita Raud.

Jan Ehrenbergi debüütlavastus 'Kolemees' Tallinna Linnateatris

27. jaanuaril jõuab Salme Kultuurikeskuse väikesel laval publikuni Jan Ehrenbergi esimene lavastajatöö„Kolemees“. Näidendi autor on üks tänapäeva saksa populaarsemaid ja enim lavastatud näitekirjanikke Marius von Mayenburg.

Imekaunis loodus, parimad artistid ja maitsvad toidud hubases taluhoovis - see ongi Rebasemõisa festival!

Rebasemõisal on 5 aasta juubeli puhul varuks kolme päeva jagu erilisi artiste ja tegevusi, mis pakuvad elamusi nii sõpruskondadele kui ka lastega peredele.

Hoffmanni Muinasjuttude Ball

Hoffmanni ball ooperis on ainulaadne uusaasta galakontsert ooperitest ja ballettidest, mis on inspireeritud suure saksa romantiku muinasjuttudest.

Boney M and Liz Mitchell - The Original Lead Singer

Boney M Tallinnas - ainult 1 originaalse legendaarse grupi kontsert. Boney M juhtiv solist Liz Mitchell laulab kuulsamaid hitte: Rasputin, Sunny, Rivers of Babylon jt.

Pühajärve jaanituli 2024 - piletid nüüd müügil

Pühajärve Jaanituli 2024 esinejad on avalikud! Festivali peaesinejateks on NERVO ja Luude Austraaliast

J-Tsoon 5 / JAFF / Noorte- ja Aasia subkultuuride festival

Vana aasta lõpuni vana hinnaga! Soodushinnaga piletite arv on piiratud.

Sümfooniaorkester Lords Of The Sound naaseb Eestisse uue põneva showga 'Music is Coming'

“Music is Coming” on sõnulseletamatu kombinatsioon elavast orkestrihelist, vokaalansamblist ja maagiast, mille leiad vaid oma lemmikfilmide ja arvutimängude fantaasiamaailmast.

Kaunid Kontserdid Käsmus 2024

Vaatamata praegusele paksule lumekattele on selge kõigile, et poole aasta pärast on Käsmu lahe kaldal muru roheline, päike paistab ning kaunid kontserdid käimas juba kuueteistkümnendat aastat. Seekord taas nädal enne jaaniaega, 11.-16.06.

Guano Apes esineb juubelikontserdiga Tallinnas

Järgmise aasta sügisel 24. novembril naaseb Tallinnasse legendaarne saksa rokkbänd Guano Apes, kellel täitub 30 ringi ümber päikese. Viimati esines Guano Apes enam kui 10 aastat tagasi väljamüüdud kontserdiga Rock Cafes. 

Õllesummer tuleb võimsa staariparaadiga: vaata, kes esinevad

Eesti suurim festival Õllesummer tähistab oma 30. sünnipäeva juba eeloleval suvel ning sellega seoses kergitatakse saladuseloori esimestelt artistidest, keda 3.-6. juulini Tallinna Lauluväljakul näha saab. Uhkele juubelipeole kohaselt on artistide nimistu tõeline maasikas igale muusikasõbrale. 

Juubelikontsert 'BLIND 30 – Urmase mälestuseks'

2022. aastal lahkus meie hulgast igaveseks kitarrist, laulja ja laulukirjutaja Urmas Voolpriit (26.5.1976 – 4.2.2022). Just tema mälestuseks tähistab ansambel Blind 30. novembril 2024 oma 30. sünniaastapäeva Nõmmel Von Glehni Teatris, kunagises Rockiklubis 326 - samal laval, kus kõik kord alguse sai.

2Cellos liige Stjepan Hauser esineb suvel Euroopa kultuuripealinnas Tartus

Südasuvel, 9. juulil, esineb Tartu Laululaval üks maailma kuulsamaid tšellomängijaid Stjepan Hauser koos bändi ja orkestriga. Kuulsa koosluse 2Cellos üks asutajaliige, klassikalise muusika “paha poiss” HAUSER jõuab Eestisse oma kauaoodatud soolotuuri “Rebel with a Cello” raames.

Maailma suurim filmimuusika show tuleb Eestisse

Maailmas enim auhinnatud filmimuusikalooja Hans Zimmeri ainulaadne kontsertetendus “The World Of Hans Zimmer - A New Dimension” jõuab Baltic Music Groupi vahendusel Baltimaadesse. Tallinnas saab seda võimsat kontserti näha 28.oktoobril 2024 Unibet Arenal.

Popist folgini: Järgmise aasta Haapsalu Itaalia Muusika Festivali esinejad on Ricchi e Poveri ja Riccardo Fogli

Uue aasta juuni esimesel nädalavahetusel toimub Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis taas Itaalia Muusika Festival. Armastatud Itaalia muusikat toovad linnuse hoovi sel korral Ricchi e Poveri, Riccardo Fogli, Piero Mazzocchetti ja Canzoniere Grecanico Salentino.

Tuhkatriinu / Cinderella

Koreograaf Cristiano Principato ja kunstiprodutsent Sander Sellin (Eesti Balletiagentuur) on loonud ainulaadse kontseptsiooni, mis ühendab nelja Euroopa juhtiva balletitrupi ja Eesti Rahvusballeti tantsijaid. Rahvusvaheline meeskond jagab lava täispikas muinasjutulises balletis, äratades ellu täiesti uue "Tuhkatriinu" lavastuse.

Suvelavastus 'Isad ja pojad'

Suvelavastus „Isad ja pojad“ räägib isadest ja poegadest meie oma armsas Eestis, meie enda ajaloo ja ühiskondlike muutuste taustal. Laval on isad-pojad Hannes ja Rasmus Kaljujärv, Indrek ja Leonhard Sass Taalmaa ning alati muhe vanameister Egon Nuter.

Piletilevi paneb õla alla Eesti laskesuusatamisele

Piletilevi Group, Baltimaade juhtiv ja Kesk Euroopa üks suurimaid kultuuri- ja spordisündmuste piletimüüjad alustab nelja-aastast koostööd Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooniga.

Itaalia popooperi sensatsioon The Italian Tenors naaseb Eestisse

Järgmise aasta oktoobris annab ainulaadne The Italian Tenors oma tuuri "Viva La Vita" raames kolm kontserti Eestis. Trio esines esmakordselt Eestis sel kevadel müües kontserdisaalid välja rekordilise kiirusega. 

Meie peakontor nüüdsest Tallinna kesklinnas!

Piletilevi Groupi uus kontor asub alates 1. septembrist Tallinna kesklinna tuiksoonel, aadressil Maakri 23 A.

Piletilevi uus müügipunkti ja internetipoe teenustasu hakkab kehtima alates 19. juulist

Anname teada, et Piletilevi müügipunkti ja internetipoe teenustasu on alates 19. juulist 1,50€ pileti kohta. Teenustasu muutusega kompenseerib Piletilevi üldisest hinnatõusust tingitud kulude kasvu. 

Kontsertide tipphooaeg on käes: turvalist ostlemist

Kuna menukate kontserditega kaasnevad sageli ka mitte nii heade kavatsustega loodud hõlptuluskeemid, tuletame allpool meelde, miks ei ole kunagi hea mõte osta oma pileteid järelturult.

Sisselogimise muudatus Piletilevi keskkonnas

Piletilevi keskkonna sisselogimise süsteem uueneb alates 30. maist ja seoses sellega saab Sinu kasutajanimeks Sinu e-maili aadress. 

Piletilevi tegi novembris kõigi aegade piletimüügi rekordi

Piletimüügiplatvorm Piletilevi Group püstitas novembris kõigi aegade piletimüügi rekordi, mis näitab, et koroonapiirangute ajal kokku kuivanud meelelahutusturg on saavutamas endist hiilgust.

Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi 165 artistiga 35 riigist

3.–7. aprillil Tallinnas toimuv rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas muusikaprogrammi esinejad.
  • TMW 2024 muusikaprogrammis esineb 165 artisti 35 riigist, neist 70 Eestist
  • TMW 2024 festivalipassid ja PRO passid on kuni jaanuari lõpuni müügil soodushinnaga. Muusikaõhtute pääsmed on müügil Piletilevis.
„Uue muusika ja homsete mõtete festival“ TMW toimub tänavu kevadel juba 16. korda. Rahvusvahelise sündmuse muusikaprogramm leiab aset 4.– 6. aprillil Telliskivi Loomelinnaku, Noblessneri, Kopli ja Kalamaja klubides ja kontserdipaikades. Kokku esineb festivalil 165 artisti 35 maalt üle Euroopa, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Ida-Aasiast, Aafrikast, Austraaliast ja Okeaaniast. Eesti artiste on kavas 70, tervelt 20 välisartisti saabub TMW-le Soomest, järgnevad Kanada 9, Leedu ja Poola kumbki 7, Saksamaa, Poola ja Läti 6 ning Ühendkuningriiik ja Ukraina 5 esinejaga. 

Nimekamate välisesinejatena on kavas muuhulgas “Norra Frank Oceaniks” tituleeritud indiesouli artist Beharie, endine M.I.A trummar ja BBC saja tähelepanuväärse naise nimekirjas figureeriv Madame Gandhi, Kanada soulistaar Tanika Charles ning Billboardi edetabelite vallutajast Soome popartist ja laulukirjutaja Miss Molly. Näha saab ka seitset möödunud nädalal Hollandis Euroopa suurimal esitlusfestivalil ESNS üles astunud välisartisti, nende seas Hollandi post-pungi sensatsiooni Tramhaus ja Prantsusmaa electrorocki duot UTO.

Kodumaiseid artiste on kavas tervelt 70, nende seas oma žanreis nii kodu- kui ka välismaal tegusid teinud Mari KalkunDuo RuutNOËP, Bedless Bones, Rita RayTrad.Attack! ja Bedwetters ning tõusvad tulevikutegijad R&B-st pungini, sealhulgas maria kallastu ja Kalli Talonpoika. Eesti Kooriühingu laval Telliskivi rohelises saalis kõlab heliloojate Pille-Riin Langeprooni ja Karl Tippi autorikontsert “Ood päikeseloojangule” kammerkoor Avis Animi esituses ning Fotografiska Tallinnas tähistab  Eesti Jazzliit oma 20. sünnipäeva, laval nii Eesti vokaaljazzi staar Kadri Voorand kui ka noor R&B artist Reti Niimann.

Väliskorraldajatest osaleb TMW programmiloomes esmakordselt Euroopa juhtiv klassikalise ja nüüdismuusika esitlusfestival Classical:NEXT, mille Telliskivi rohelise saali programmis kõlab ISCM-i noore helilooja auhinnaga pärjatud Madli Marje Gildemanni teose “Osmosis” ettekanne Eesti nüüdismuusika kollektiivi Ludens esituses. Uute väliskuraatoritena on programmis ka Euroopa kultuuripealinn Oulu2026, esitledes klubis Uus Laine põhjanaabrite hetke põnevaimaid artiste, sealhulgas rahvusvahelise muusikakriitika soosikuist avangardiste Musta Huone. Hollandi agentuur Yugofuturism toob oma muusikaõhtule Vikendica lokaalis Kivi Paber Käärid Euroopa lavadel laineid löövad bändid nagu Tramhaus Hollandist ja Lufhansa Põhja-Makedooniast. Baltikumi ja Põhjamaade eksperimentaalse elavmuusika platvorm NERDS (North European Resonance and Dissonance Society) esitleb oma seikluslikku artistivalikut Sõltumatu Tantsu Laval ning Vilniuse elektroonilise ja tantsumuusika institutsioon Opium Club tähistab oma 15. tegutsemisaasta täitumist klubis HALL, esinejate seas legendaarsed Leedu DJ-d Manfredas ja V. Agentuur JV-Promotion kutsub eelseisval TMW-l Taiwani ja Lõuna-Korea muusikalennule, esinejate seas progerocki ja Korea pärimust ristav grupp Dongyang Gozupa ning maailmamuusika lavadel kuulsust koguv Taiwani indie artist Leaf Yeh

Tänavune TMW võõrustab ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse võrgustiku Keychange uut etappi sisse juhatavat fookusüritust, esitledes selle raames klubis Uus Laine valikut viie aasta jooksul Keychange’i programmis osalenud artiste, nende seas Eesti elektroonilise unelmapopi duo Vera Vice ja Itaalia-Nigeeria laulja-laulukirjutaja Anna Bassy. Kanada artiste esitlevad muusikaorganisatsioonid The Women in Music Canada ja Mundial Montreal ning Eesti tegusaim kontserdikorraldaja Damn.Loud liidab Paavli Kultuurivabrikus jõud Soome tumemuusika festivaliga Blowup. Baltikumi rohujuuretasandi kultuuri võrgustik Cindy & Kate esitleb lokaalis Kivi Paber Käärid oma lemmikuid, Fotografiska Tallinnas Africa NOW! õhtul kõlab Aafrika mandri ja diasporaa uus muusika ning globaalse popi lokaalseid tõlgendusi kuuleb tulevikumuusika klubiööl Soda Pop F-hoones 

Oma esitlusõhtuid korraldavad TMW-l ka Eesti festivalid Intsikurmu, Võnge, Üle Heli erikavaga “Kristallofoonia”, Viljandi pärimusmuusika festival ja Station Narva; muusikaklubid Uus Laine ja  HALL, mis esitleb uut elektroonilise muusika festivali UNDA; plaadifirma ja agentuur Estonian Funk Embassy, esindusorganisatsioonid Fenno-Ugria, Eesti Raskemuusikaliit ja Eesti Elektroakustiliste Heliloojate Ühing ja ansambel OOPUS.

TMW muusikafestivali esinejate nimistu täieneb jaanuari jooksul. 

3. kuni 7. aprillini 2024 toimuv TMW programm koosneb muusikafestivalist, muusikatööstuse konverentsist ja linnafestivalist. 

TMW festivali korraldavad MTÜ Muusikanädal ja Shiftworks OÜ koos paljude programmipartnerite ja -kuraatoritega. TMW strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia. TMW on rahvusvahelise muusikakonverentse ja talendifestivale ühendava föderatsiooni FoMC asutajaliige, Euroopa talendivahetusprogrammi ESNS Exchange liige, ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse algatuse Keychange ja Euroopa globaalmuusika platvormi UPBEAT partnerfestival.

TMW muusikafestivali passid ning muusikafestivalile ja konverentsile pääsu tagavad PRO passid on müügil TMW
veebipoes. Kuni jaanuari lõpuni on festivali passid saadaval soodushinnaga 65 eurot (lõpphind 85 eurot) ja PRO passid soodushinnaga 175 eurot (lõpphind 225 eurot). 

TMW 2024 kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletid on müügil Piletilevis.

 ====================================

TMW 2024 artistid:

Ævestaden (SE/NO)
AfroChill DJs (EE)
Aircraft (UA)
Aiste Regina x Donatas Chipak (LT)
Aivar Tõnso (EE)
Akli (LT)
Alexander Romance (Šotimaa, ÜK) 
Alonette (EE)
Analogue Quattro (EE)
Anna Bassy (IT) 
Anna Makeev & Co (EE-Mari Eli Vabariik) 
Ant (EE)
AR-GOD (EE-Udmurdi Vabariik)
Artur Lääts x Pikkauch (EE)
Avis Animi (EE)
Aysanabee (CA) 
Bandit Voyage (CH)
Bedless Bones (EE)
Bedwetters (EE)
Beharie (NO)
Belle Chen (UK) 
Brutus the one that got away (FI)
Buzhold (EE)
Cätlin Mägi & EstPipes (EE)
Corey Gulkin  (CA) 
Curly Strings (EE)
Curses (DE)
DAGADANA (PL/UA)
Dome Runner (FI)
Dongyang Gozupa (KR)
Duckshell (HU) 
Duo Mann & Juula (EE)
Duo Ruut (EE)
Eesti torupillide ansambel TUUL (EE)
Efe Ce Ele (ES)
Elukas (EE)
Erik Laar (CA) 
Evestus (EE)
Franek Warzywa & Młody Budda (PL)
Gaia Mobilij   (IT) 
Goresoerd (EE)
groove& (KR)
Guedra Guedra (MA)
Hans Gunter Lock (EE)
Hauptmeier|Recker (DE)
Hazlett (AU-SE)
HHY & the Kampala Unit (UG-PT)
Horror Dance Squad (EE)
Intrepid (EE)
Iterum Nata (FI)
Itinera  (HU) 
Jeoungsu Park (KR)
Jesse Markin (FI)
Johanna Juhola Trio (FI)
Johnny Labelle (GR)
Juhan Uppin (EE)
Kadi Vija Key Project (EE-FI)
Kadri Voorand            (EE)
Kalli Talonpoika (EE)
Kännu Peal Käbi (EE)
Karameel (EE)
Kaukolampi (FI)
Ken Kuusk (EE)
Kenors (EE)
Keskkool (EE)
Kitty Florentine (EE)
KLAWO (PL)
Knife Girl (FI)
Korrontzi (ES)
KUTU (FR-ET)
Le Diable à Cinq (CA)
Leaf Yeh (TW)
Ludens / Madli Marje Gildemann (EE-CH)
Lufthansa (MK)
Lunt (LV)
Madame Gandhi (UK)
Manfredas (LT)
Mari Kalkun (EE)
maria kallastu (EE)
Maria Mazzotta (IT) 
Maris Pihlap (EE)
MEGAMEGA Superstar (EE)
Meryl Streek (IE)
Mia Kelly (CA) 
Micaela S (EE)
Mirrors For Princes (UA-DE)
Misia Furtak (PL)
Miss Molly (FI)
Mört (EE)
moshimoshi (FI)
Mr. Dad (FI)
Must Rousnam (DZ)
Musta Huone (FI)
Nicole Ariana (CA)  
Night Tapes (UK-EE)
NOËP  (EE)
O.N.E. (PL)
Ohelen (KR)
OOPUS (EE)
Oranzas Brivdienas (LV)
Otto Iivari (FI)
Parasex (EE-IT)
Pille-Riin Langeproon & Karl Tipp: “Ood päikeseloojangule” (EE)
Plattenbau (DE)
Polenta            (FI)
Poundo (FR-SN)
Project Pennar (EE)
Punkto (LT)
REACH (SE) 
Reti Niimann (EE)
Rita Ray (EE)
Robotorr (EE)
Roe Deers (LT)
Rossano Snel feat. Marcelo Politano and Anna Gelyuk (BR-DE-EE)
Sarma Gabrena (LV)
Sauljaljui (TW)
SCÚRU FITCHÁDU (PT)
Sekret Teknik (FI)
Sereias (PT)
SI Process (UA)
Silky Steps (EE)
Sinzere            (CA) 
Sofia Zaiceva  (LV)
Sophia Mitiku (FI)
Sudden Lights (LV)
Sugar Rody (EE)
SUN (FR)
Superkoloritas (LT)
TamTam (EE)
Tanel Mütt (EE)
Tanika Charles (CA)
The Boondocks (EE)
The Brooks (CA)
The Lazy Jesus (UA)
Thomas Backman (SE)
Trad.Attack! (EE)
Tramhaus (NL)
Turbo Trans Turisti (RS)
UTO (FR)
V (LT)
Vassvik/Silvola/Strype (NO)
Vera Vice (EE)
Virta (FI)
Waterflower (LV)
Wolfram (FI) 
Zbigniew (PL)
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti