logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Loe edasi

Broadway kuulus muusikal 'Chicago' tuleb Tallinna!

Valmistuge osa saama Broadway kuulsast muusikalist "Chicago", mis on tuntud oma pimestava 1920. aastate atmosfääri, sütitava muusika ja meeldejääva loo poolest. John Kanderi muusika ja Fred Ebbi sõnad viivad teid ajas tagasi, et kogeda kire ja kuulsuse lummavat lugu.

Õllesummeri kuupäevad on kinnitatud: kiireimad saavad ülisoodsad festivalipiletid juba täna

Õllesummer 2025 toimub Tallinna Lauluväljakul 30. juulist 2. augustini. Viis tuhat sooduspiletit lähevad Piletilevis müüki täna, 16. juulil. 

Maailma Maaliini kunstiretked kutsuvad avastama elu ääremaal

Suvel toimuvad Lõuna-Eestis Maailma Maaliini omapärased kunstireisid, mis kutsuvad uudistama elu ääremaal uutest ja põnevatest vaatenurkadest. Koos kogukondadega loodud installatsioonid annavad võimaluse kogeda maailma putuka silme läbi, kuulda kokkupuudetest Sri Lanka deemonitega ja avastada, mida kõike põnevat on ääremaal pakkuda!

Cory Henry. Music for yo soul. 2024 World Tour

Cory Henry on Grammy auhinna võitnud artist, helilooja, produtsent, multiinstrumentalist, igakülgne klahvpillimeister ja on muusika tulevik!

VM Fest Mustvee / Vaimuliku muusika festival Peipsi pealinnas / 06.-11.augustil 2024

Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad.

Jaagup Kreem, Ines ja Ott Lepland 'Kolm kõla'

Vaid kolmel suveõhtul saavad eestimaalased kaasa elada armastatud Eesti lauljatele, Inesele, Jaagup Kreemile ja Ott Leplandile, kes on ühendanud oma nõu, jõu ja loomingu ühisesse kontserdisse nimega „Kolm kõla”.

Jääb ära: 7.08 Kontsert Ma olen siin. Kadri Voorand 4, Estonian Voices

Piletid ostetakse tagasi või vahetatakse teiste Birgitta festivali kontserdi piletite vastu vabalt valitud etendusele. 

Tallinn International Ballet Masterclasses kutsub galakontserdile Tallinn Ballet Gala Junior

26. juulil Tallinna Vene Teatris ja 27. juulil Vanemuise kontserdimajas toimub juba kaheksandat korda galakontsert Tallinn Ballet Gala Junior, milles osaleb üle 30 õpilase ja noore tantsija balletikoolidest.

Hannes Võrno ja Tõnis Mägi 'Üks kord Elvas'

Üksteist võiks ju vahetevahel ka näha.  Vestelda, muusikat kuulata. Lihtsalt olla.

Suveõhtu Setomaal - LENNA. Erikülaline: Mihkel Raud

Meeleolukas kontsertõhtu Lõuna-Eestis kaunis Obinitsas, Seto Kuningriigipäeva afterpartyna. 

FIXi suvekontserdid 'Tuulehoog'

Ansambel FIX esineb taas suvekontsertidega “Tuulehoog” üle Eesti!

Suvelavastus 'Ivan Narodny - mees, kes luiskas tõde'

Räpina vallas, Leevi külas, Võhandu kaldal etendub tänavu südasuvel muusikaline suvelavastus "Ivan Narodny - mees, kes luiskas tõde". 10 etendust leiavad aset Leevi vabaõhulaval ajavahemikus 17.-21.07.24 ja 24.-28.07.24.

Festival Viru Folk toob Eestisse saksakeelse kultuuriruumi tippesinejad

Tänavu 9.-11. augustil Käsmus toimuv 17-nes Viru Folk pühendub Alpide piirkonna muusika ja kultuuri tutvustamisele. Rikkalikust programmist leiab hulgaliselt saksakeelse kultuuriruumi tippesinejaid ning kaptenite külas annab oma bändiga viimase kontserdi alpiroki kuningas Huber von Goisern.

Teatrifestivali Draama piletid tulid müügile

Alates tänasest, 1. juulist on Piletilevis müügil teatrifestivali Draama 2024 etenduste piletid. Teatrifestival Draama toimub sel aastal 1.- 8. septembrini Tartus ning programmi on kokku pannud festivali loomenõukogu liikmed Hedi-Liis Toome, Liisi Aibel, Karin Allik ja Meelis Oidsalu.

Dirkschneider esineb märtsis Tallinnas

Järgmisel kevadel tähistab DIRKSCHNEIDER Accepti legendaarse albumi “Balls to the Wall” 40. aastapäeva ning 9. märtsil 2025 jõutakse tuuriga ka Tallinnasse.

Rootsi räpipunt Looptroop Rockers esineb EHHF-il

Elvasse jõuab sel suvel taas Eesti HipHop Festival. 9. & 10. augustil toimuval muusikasündmusel astuvad üles antud žanri kõige põnevamad kohalikud esindajad, ent näha saab ka Rootsi räpipunti Looptroop Rockers.

TEMUFI toob kodukandis välja lavastuse Oskar Lutsust

Täna esietendub Tarvastus teater TEMUFI suvekomöödia “Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest”.

Piletilevi uus müügipunkti ja internetipoe teenustasu hakkab kehtima alates 26. juulist

Anname teada, et Piletilevi müügipunkti ja internetipoe teenustasu on alates 26. juulist 1,60€ pileti kohta. Teenustasu muutusega kompenseerib Piletilevi üldisest hinnatõusust tingitud kulude kasvu. 

Baby Lasagna in Tallinn

Ta lõi laineid Eurovisiooni lauluvõistlusel oma lauluga "Rim Tim Tagi Dim" ja teda tervitasid kodumaale Horvaatiasse naastes tuhanded inimesed. Vabaks lastud Baby Lasagna kuulutab välja kolm kontserti Baltikumis - 28. veebruaril Tallinnas (Helitehas), 1. märtsil Riias (Palladium) ja 2. märtsil Vilniuses (Loftas).

Vastseliina linnuse suvelavastus 'Salakuulaja Vastseliinas'

Peaosades Markus Truup ja Sten Karpov. Suvelavastus "Salakuulaja Vastseliinas" etendused toimuvad 2024. aastal 25.07; 26.07; 27.07; 28.07 1.08; 2.08; 3.08; 4.08 

Alpirokikuningas Hubert von Goisern paneb oma lavakarjäärile punkti Käsmus Viru Folgil

Hubert, esinesite Viru Folgil aastal 2015, kas see on teie pika karjääri jooksul ainus seni Eestis antud kontsert? Millised mälestused on teil tollest kontserdist? - Jah, ainus. Mul on tollest Eestis veedetud ajast ja festivalist väga head mälestused – suurepärane segu artistidest, tähelepanelik publik imelises looduskeskkonnas.

Elektrivaldkonna noortefestival Positron 2024

Kas sa soovid teada, mida tähendab tulevik energiavaldkonnas? Elektrivaldkonna noortefestival Positron avab sulle uksed innovatsiooni, teadmiste ja karjäärivõimaluste maailma, kus igal sammul ootab sind midagi põnevat ja harivat.

Heategevuslik kontserdisari 'Eesti mõisad 2024'

100 mõisa sarjas mängitud. 26 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 106-aastases Eesti Vabariigis. Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“.

Teatri Ekspeditsioon proovisaali jõudis Marianne Kõrveri lavastus

Teatri Ekspeditsioon proovisaalis käib töö režissööri ja lavastaja Marianne Kõrveri uuslavastuse “Surematud” proovidega. Lavastuse trupis teevad kaasa mitmed tunnustatud tegijad, sealjuures peamiselt New Yorgis tegutsev eesti kunstnik Kris Lemsalu. Laval on Mari Abel ja Katariina Tamm. Lavastus esietendub 30. augustil Sakala 3 Teatrimaja kammersaalis. 

ÕNNE VALEM ehk Meiereiga miljonäriks!

Näidend "Õnne valem" ehk meiereist miljonäriks! räägib loo Ülenurme rüütlimõisa eestlasest omaniku Peeter Muna eluteest juustu ja elektri saatel.

Bambie Thug - Crown the Witch Tour

Sel aastal Eurovisionil rohkelt tähelepanu püüdnud ning kuuendal kohal lõpetanud Iiri gooti-popp artist Bambie Thug annab oma esimese Eesti kontserdi Tallinnas, 27. septembril Paavli Kultuurivabrikus.

Tallinn saab nautida Adriano Celentano lummavat loomingut

Adriano Celentano – ajastu elav legend, Itaalia armastatud laulja, karismaatiline koomik, andekas näitleja ja meisterlik filmirežissöör. Ta on võitnud südameid nii lavalaudadel kui ka kinoekraanidel.

Kenny Garrett annab kontserdi Eestis

Kaasaegse jazzi üks mõjukamaid meistreid saksofonist ja helilooja Kenny Garrett annab kontserdi Eestis ning kutsub kõiki fänne erilistele etendustele. Muusik lubab luua väikese ime, esitades rikkalikku jazzmuusikat, mis pulseerib erinevate põlvkondade ja ajastute vaimus. 

Elektroonilise muusika legend Faithless esineb septembri alguses Tallinnas

Tähistamaks suve lõppu jõuab Eestisse maailma üks kuulsamaid elektroonilise muusika bände läbi aegade - Faithless. Kontsert toimub 1. septembril Unibet Arenal.

Poranguí LIVE Eestis! 'Chakaruna' - Maailma eri paiku ja inimesi ühendav live looping tuur

Fotografiska Tallinnas toimuv sündmus on teekond läbi muusika, tantsu ja hingestatud ühenduste koos maailmakuulsa muusiku, multiinstrumentalisti ja tervendaja Poranguíga.

THE HU - HISHIGTEN Europe Tour 2024

Rahvusvaheliselt tunnustatud mongoli rokkbänd The HU astub oma maailmaturnee raames üles Tallinnas, Helitehases, 7. septembril. Esmakordselt ärkab Eestis laval korraks ellu hunnide impeerium, mis raputab iga kuulajat.

'Sealpool Linnuteed' - Väino Uibo mälestuskontsert / sooduspiletid saadaval kuni 12. maini

Kontsert „Sealpool Linnuteed“ on ühekordne ja ainulaadne sündmus, mis pühendatud Elvast pärit näitleja, lavastaja ja trubaduur Väino Uibo mälestuseks.

Haaret laiendav rahvusvaheline ettevõte Piletilevi Group tõuseb Kesk-Euroopa suurimaks

​​​​​​​Piletilevi Group ostab enamusosaluse kahes Poola piletimüügifirmas ja tõuseb Poola turul suuruselt teiseks piletimüügiettevõtteks ning ühtlasi Kesk-Euroopa suurimaks tegijaks, vahendades aastas pileteid ligi 320 miljoni euro eest.

Itaalia popp-rokk sensatsioon The Kolors tuleb esmakordselt Eestisse

2. aprillil 2025 esineb Itaalia popp-rokk bänd The Kolors oma esimese Euroopa tuuri raames Tallinnas, klubis Helitehas. Bänd, kelle repertuaari kuuluvad superhitid nagu näiteks “Italodisco” ja “Un Ragazzo Una Ragazza” läheb nii ambitsioonikale tuurile esmakordselt - plaanis on nii soolokontserte kui ka festivaliesinemisi Šveitsis, Saksamaal, Austrias, Sloveenias, Poolas, Lätis, Eestis ja mujal.

The Prodigy naaseb Tallinnasse

Üks kõigi aegade edukamaid elektroonilise muusika bände rõõmustab taas oma fänne. Esimest korda pärast 2018. aastat on The Prodigy kuulutanud välja suure kontserdi, mis toimub 17. augustil Tallinna Lauluväljakul.

Tutvustame teile äärmuslikku vaatemängu - Cirque Monte Carlo maailmaturnee EXTREME SHOW PULSE!

PULSE pole lihtsalt etendus - see on interaktsioon! Osalege interaktiivsetes mängudes ning fotosessioonides, kus löövad kaasa ka õhtu artistid.   See on show, mis pakub võimatut otse teie silme all! 

Uue kavaga jazzbänd 'The World Famous Glenn Miller Orchestra' Wil Saldeni juhatusel

Orkester on üks kolmest orkestrist maailmas, kellele on antud õigus nii kutsuda ja ainuke, mis saab töötada Balti riikides!

Šoti mürapopi ikoon The Jesus and Mary Chain esineb 21. augustil Tallinnas Alexela Kontserdimajas

Šoti mürapopparid The Jesus and Mary Chain ehk vennad Jim ja William Reid tähistavad tänavu oma 40. aastapäeva alates esiksingli “Upside Down” ilmumisest.  Märtsis ilmus bändi uus stuudioalbum “Glasgow Eyes” ja käivitus Euroopa tuur, mis toob nad 21. augustil üle 35 aasta Eestisse esinema. Tegu on tuuri ainsa Baltikumi kontserdiga.

Piletilevi on jätkuvalt konkurentsitult tuntuim piletimüügikeskkond, selgus Kantar Emori värskest uuringust

Uuringufirma selgitas, et koguni kaks kolmandikku ehk 67 protsenti vastajatest nimetab spontaanselt piletimüügifirmana Piletilevi, seejuures 61 protsenti nimetab Piletilevi esimese variandina. Kõik teised piletimüügikohad jäävad Piletilevist spontaanse tuntuse poolest kordades maha. 

Müügile tulid suvelavastuse 'Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest' piletid

26.juunil esietendub Tarvastu mõisa tallihoovis Viljandi vallas suvelavastus "OSKAR LUTS ehk LAUL IGAVESEST ÕNNEST".

Within Temptation jõuab esmakordselt Eestisse: ole valmis unustamatuks elamuseks

Legendaarne Hollandi sümfooniline metalbänd Within Temptation alustab oktoobris 2024 oma „Bleed Out 2024“ turneed ning selle raames jõuab oma pika karjääri jooksul esimest korda ka Tallinnasse. Vägev kontsert toimub 12. oktoobril Unibet Arena Blackboxis.

Piiratud kogus soodupileteid Tartu Tribute Festile 2024 nüüd müügis

Esmakordselt toimub Eestis tribüütlaulude festival Tartu Tribute Fest 2024, kus tehakse kummardus hinnatud bändide maailmakuulsatele hittidele, meeleolukale publikule ning muidugi ka 2024. aasta Euroopa Kultuuripealinnale Tartule! 

Efterklang (DK) • 07.12.2024 • Paavli Kultuurivabrik

Eesti publiku südamed võitnud Taani ansambel Efterklang esineb 7. detsembril Tallinna Paavli Kultuurivabrikus oma 20. tegutsemisaastat tähistava Euroopa tuuri raames.

Sädelev Broadway kutsub külla

Kes suvel New Yorki teatrisse ei jõua, need ei pea norutama, sest New York jõuab Eestimaa kaunimatesse paikadesse.

Septembris jõuab Tallinnasse Broadway etendus 'Väike prints'

Antoine de Saint-Exupéry maailmakuulsal teosel „Väike prints“ põhinevat Broadway etendust näeb Tallinnas Alexela kontserdimajas alates 11. septembrist kuni 15. septembrini.

Piletilevi on Top Tööandja nimekirjas auväärsel 9. kohal

CV.ee iga-aastasel Top Tööandja uuringul tulime esmakordselt teenindussektoris kümne parima hulka ja pälvisime auväärse 9. koha.

Suures saalis esietendub Kaili Viidase lavastatud 'Rocco ja tema vennad'

Endla Teatri Suures saalis esietendub 15. märtsil visuaalselt ja muusikaliselt paeluv lavalugu „Rocco ja tema vennad”, mis põhineb Itaalia režissööri Luchino Visconti 1960. aastal valminud ja paljude auhindadega pärjatud filmil „Rocco e i suoi fratelli“. See on võimas ja suurejooneline lugu neile, kes otsivad teatrist kirge, keerulisi suhteid, pingelisi olukordi, armastust, vihkamist, andestamist ja… poksi.

Jimmy Carr - Laughs Funny / nüüd müügil

Kui teile meeldivad tempokad ja teravad one-linerid, siis olge valmis suurepärasteks uudisteks. Jimmy Carr naaseb tuurile oma uhiuue stand-up tunniga "Jimmy Carr: Laughs Funny".

Dieter Bohlen esineb esmakordselt üle 26 aasta Tallinnas suurejoonelise show'ga '40 Years of Modern Talking'

Dieter Bohlen astub 1. detsembril 2024.a Tallinnas lavale juubelikontserdiga „40 YEARS OF MODERN TALKING". Dieter Bohlen ja bänd esitavad kõiki tema tuntumaid hitte ansamblitelt Modern Talking ja Blue System.

Simple Session 24 / nüüd müügil

Simple Session, aasta oodatuim elamusspordisündmus, naaseb kodulinna Tartusse suurejoonelise festivalina 24. ja 25. augustil.

Malle Maltise ooper 'Raasulapsuke' / Narva Ooperipäevad 2024

Ooperi aluseks on rahvapärimuslik paganlike sugemetega lugu sõltuvuslikust armastusest ja kirest, kus omakasuks loodud loitsimissõnad pöörduvad lausuja vastu ja viivad traagiliste tagajärgedeni. 

Depeche Mode Party / Forced To Mode (GER) / nüüd müügil

Erikülalisena asub lavale ansambel FORCED TO MODE Saksamaalt kavaga „The Devotional tribute to Depeche Mode“. Kahetunnise kontserdi raames tulevad live-esitluse Briti kultusbändi parimad palad. 

Legendaarne rokkbänd Bi-2 esineb koos sümfooniaorkestriga Tallinnas

Bi-2 esineb 31. augustil Unibet Arenal ühe oma siiani kauneima kontsertkavaga. Esitamisele tulevad bändi populaarsete lugude suurejoonelised versioonid ühes 65-liikmelise Riia Sümfooniaorkestriga.

ABBA Chique (UK) – Suur aastavahetuse kontsert 'Happy New Year'

Publiku suurel soovil külastab aasta lõpus Eestit uue kavaga taas maailmakuulsa ansambli ABBA tribüütbänd ABBA Chique. Bänd annab 27.-30. detsembrini neli suurt aastavahetuse kontserti Pärnus, Tartus, Moostes ja Tallinnas!

Hoffmanni Muinasjuttude Ball

Hoffmanni ball ooperis on ainulaadne uusaasta galakontsert ooperitest ja ballettidest, mis on inspireeritud suure saksa romantiku muinasjuttudest.

Sümfooniaorkester Lords Of The Sound naaseb Eestisse uue põneva showga 'Music is Coming'

“Music is Coming” on sõnulseletamatu kombinatsioon elavast orkestrihelist, vokaalansamblist ja maagiast, mille leiad vaid oma lemmikfilmide ja arvutimängude fantaasiamaailmast.

Guano Apes esineb juubelikontserdiga Tallinnas

Järgmise aasta sügisel 24. novembril naaseb Tallinnasse legendaarne saksa rokkbänd Guano Apes, kellel täitub 30 ringi ümber päikese. Viimati esines Guano Apes enam kui 10 aastat tagasi väljamüüdud kontserdiga Rock Cafes. 

Juubelikontsert 'BLIND 30 – Urmase mälestuseks'

2022. aastal lahkus meie hulgast igaveseks kitarrist, laulja ja laulukirjutaja Urmas Voolpriit (26.5.1976 – 4.2.2022). Just tema mälestuseks tähistab ansambel Blind 30. novembril 2024 oma 30. sünniaastapäeva Nõmmel Von Glehni Teatris, kunagises Rockiklubis 326 - samal laval, kus kõik kord alguse sai.

Maailma suurim filmimuusika show tuleb Eestisse

Maailmas enim auhinnatud filmimuusikalooja Hans Zimmeri ainulaadne kontsertetendus “The World Of Hans Zimmer - A New Dimension” jõuab Baltic Music Groupi vahendusel Baltimaadesse. Tallinnas saab seda võimsat kontserti näha 28.oktoobril 2024 Unibet Arenal.

Tuhkatriinu / Cinderella

Koreograaf Cristiano Principato ja kunstiprodutsent Sander Sellin (Eesti Balletiagentuur) on loonud ainulaadse kontseptsiooni, mis ühendab nelja Euroopa juhtiva balletitrupi ja Eesti Rahvusballeti tantsijaid. Rahvusvaheline meeskond jagab lava täispikas muinasjutulises balletis, äratades ellu täiesti uue "Tuhkatriinu" lavastuse.

Suvelavastus 'Isad ja pojad'

Suvelavastus „Isad ja pojad“ räägib isadest ja poegadest meie oma armsas Eestis, meie enda ajaloo ja ühiskondlike muutuste taustal. Laval on isad-pojad Hannes ja Rasmus Kaljujärv, Indrek ja Leonhard Sass Taalmaa ning alati muhe vanameister Egon Nuter.

Piletilevi paneb õla alla Eesti laskesuusatamisele

Piletilevi Group, Baltimaade juhtiv ja Kesk Euroopa üks suurimaid kultuuri- ja spordisündmuste piletimüüjad alustab nelja-aastast koostööd Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooniga.

Itaalia popooperi sensatsioon The Italian Tenors naaseb Eestisse

Järgmise aasta oktoobris annab ainulaadne The Italian Tenors oma tuuri "Viva La Vita" raames kolm kontserti Eestis. Trio esines esmakordselt Eestis sel kevadel müües kontserdisaalid välja rekordilise kiirusega. 

Meie peakontor nüüdsest Tallinna kesklinnas!

Piletilevi Groupi uus kontor asub alates 1. septembrist Tallinna kesklinna tuiksoonel, aadressil Maakri 23 A.

Kontsertide tipphooaeg on käes: turvalist ostlemist

Kuna menukate kontserditega kaasnevad sageli ka mitte nii heade kavatsustega loodud hõlptuluskeemid, tuletame allpool meelde, miks ei ole kunagi hea mõte osta oma pileteid järelturult.

Sisselogimise muudatus Piletilevi keskkonnas

Piletilevi keskkonna sisselogimise süsteem uueneb alates 30. maist ja seoses sellega saab Sinu kasutajanimeks Sinu e-maili aadress. 

Piletilevi tegi novembris kõigi aegade piletimüügi rekordi

Piletimüügiplatvorm Piletilevi Group püstitas novembris kõigi aegade piletimüügi rekordi, mis näitab, et koroonapiirangute ajal kokku kuivanud meelelahutusturg on saavutamas endist hiilgust.

Esmakordselt Tallinnas Kataloonia Rahvusballett vapustava jõuluetendusega 'Pähklipureja'

Esmakordselt Tallinnas Kataloonia Rahvusballett (Ballet de Catalunya) vapustava jõuluetendusega „PÄHKLIPUREJA”, ainult 21. detsembril Alexela Kontserdimajas!

Ballet de Catalunya – see on balletitrupp, millesse kuulub silmapaistev kunstiline meeskond rahvusvaheliselt tunnustatud tantsijatest, õpetajatest ja koreograafidest, tantsumaailma professionaalidest.

Ballet de Catalunya trupi solistid on maailma mainekate balletikoolide lõpetajad: Royal Ballet School, Accademia Teatro alla Scala Balletikool, Pariisi Grand Opera Balletikool, School of American Ballett New Yorgis; rahvusvaheliste konkursside: Prix de Lausanne, Ameerika Grand Prix New Yorgis, rahvusvaheline balletikonkurss Genée Torontos, Saksamaa konkurss Danceartclassic, Prantsusmaa konkurss Les espoirs de la danse jt võitjad ja laureaadid.

Ballet de Catalunya artistid on esinenud maailma parimate balletitruppide: Milano Teatro alla Scala, Metropolitan Opera Ameerika Balletiteatri, Rooma Ooperimaja, Barcelona Gran Teatre del Liceu, Berliini Riikliku Balleti ja Soome Rahvusballeti trupi koosseisus.

Ballett „Pähklipureja“ on üks enim mängitud ja populaarsemaid ballette maailmas. Tšaikovski kuulus muusika, tantsijate virtuoossus, mida täiendavad kaunid maastikud ja kostüümid, puudutavad selles jõuluetenduses kõigi põlvkondade südameid.

Clara ja tema printsi Pähklipureja seiklused leiavad aset unikaalses Veneetsias, mis on täis šokolaadi, maiustusi ja kooke, täites iga lapse või täiskasvanu kõige magusamad unistused. „Pähklipureja“ lugu põhineb Ernst Hoffmanni algupärasel muinasjutul, mille on kohandanud Alexandre Dumas, kelle adapteering on tänaseni balleti tõlgenduse aluseks. Suur klassika klassikalise repertuaari seas, surematu lugu täis armastust, maagiat ja illusioone. 

Ballett „Pähklipureja“ on hämmastav, salapärane ja südamlik jõulumuinasjutt. See on tõeline kogupereetendus, millel on maagiline süžee ja särav stseenide kaleidoskoop!

Ballet de Catalunya kunstiline juht Elias Garsia on Pariisi Ooperi Balletikooli diplomeeritud õpetaja. Elias Garsia on üks Euroopa uuenduslikumaid balletilavastajaid ning ta on olnud Ballet de Montecarlo, Saragoza Rahvusballeti ja Ballet du Nordi solist.

Koreograaf Vincent Gros on lõpetanud Londoni Kuningliku Balletikooli. Ta on esinenud koos truppidega The Royal Ballet ja Birmingham Royal ning liitunud solistina mitmete truppidega, sealhulgas Cape Town City Ballet, Leipzigi Ballet, Ballet du Capitole de Toulouse ja Ballet de Madrid.

Koreograaf Ángeles Lacalle – on kuulunud Gran Teatre del Liceu (Barcelona) ja Stadteather de Klagenfurti (Austria) balletitruppidesse, osalenud ooperi „Gaudi“ ja ooperi „Aida“ maailmaesietenduse ettevalmistamisel Gran Teatre del Liceu’s.

Tegelased: 
Clara – Ariele Gomez Ribeiro /Anna Catherina Loycke                                                        
Noor Clara – Suzie Pevel/ Sophie Boyer                                                                 
Suhkruhaldjas – Ellen Makela/Lara Bothwell                                                                        
Prints Pähklipureja – Ylian Fetys/ Roger Cuza                                                        
Drosselmeyer – Paolo Calo/Antonio Petillo                                                                             
Fritz – Roberto Tarantino/Tobi Jhonson                                                                      
Hiirekuningas – David Garcia/Antonio Petillo                                                                       
Clara ema – Angeles Lacalle                                                                                                 
Clara isa – Javier Baga

Ballett-muinasjutt kahes vaatuses                                                                                   
Etenduse kestus on 2 tundi                                                                                
Etendus on ühe vaheajaga.
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti